Sommertreff på Været – 2009

Strålende sol og litt kald nordavind var rammen rundt årets sommertreff som ble lagt til Været. Været – en utpost mot havet vest for Roan. Her har det vært fast bosetting siden vikingtiden og helt inntil nyere tid. Vi ble skysset ut med båten Bjørnør som la til kai i Ansteinsundet.

©svein j. nilssen©svein j. nilssenLitt sjø fikk vi oppleve på vei ut til Været, men Bjørnør er en stødig båt som lett forserte farevannet. Ved ankomst ble vi på Jobrygga servert rømmegrøt og vafle med kaffe. Det var god tid til hyggelig prat og utforsking av øyene på egen hånd.

Solfrid Krogfjord, som selv har vokst opp på Været, var vår guid. Hun viste oss rester av vikingenes bosetning og fortalte litt om hvordan livet var på Været før.

 

©svein j. nilssen

 

Til slutt ønsker styret en tilbakemelding fra våre medlemmer om årets sommertreff. Gi oss en tilbakemelding via e-post, eller benytt evalueringsskjemaet her »

 

©svein j. nilssen

 

 

©svein j. nilssen

©svein j. nilssen©svein j. nilssen

 

 

 

©svein j. nilssen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©svein j. nilssen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©svein j. nilssen

 

 

©svein j. nilssen

 

 

©svein j. nilssen

 

%d bloggere liker dette: